مصاحبه مهندس فتحی نسب با مجله علم برتر درمورد صنعت برق

مصاحبه مهندس فتحی نسب با مجله علم برتر درمورد صنعت برق

مصاحبه مهندس فتحی با علم برتر

در این مطلب به مصاحبه مهندس فتحی نسب، قائم مقام شرکت دیزل ژنراتور تیارا، با انجمن تابلوسازان برق و مجله علم برتر در رابطه به چالش های حوزه صنعت می پردازیم. با ما انتهای این مصاحبه همراه باشید.

 

با عرض سلام خدمت شما

۱. لطفا خود را معرفی کرده و در مورد سوابق اجرایی خود بفرمایید

 

با سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممنون از لطف و محبتتان.

بنده حسن فتحی نسب، قائم مقام شرکت توسعه صنایع مولدهای برق تیارا هستم. افتخار این را دارم که حدود ۱۴ سال در صنعت دیزل ژنراتور کشور در خدمت جامعه صنعتی هستم.

در طول این سالیان بیش از ۲۰۰۰ دستگاه دیزل ژنراتور را در نقاط مختلف کشور و در نقاطی از کشورهای همسایه نصب کرده ایم.

این تجربه ۱۴ ساله به ما چشم اندازی حرفه ای داده است که در ادامه خدمات خود به کارفرمایان محترم و با شعار مهندسی شیک ایرانی در شرکت تیارا حرکت جدیدی را شروع کرده ایم انشالله در آینده ای نزدیک بتوانیم سبک جدیدی از خدمات و محصولات را به جامعه صنعتی و مصرف کننده تقدیم کنیم.

۲. لطفا در مورد پیشینه تاسیس شرکت دیزل ژنراتور تیارا و همچنین چگونگی ورود به این صنعت بفرمایید

 

قطعا یکی از مهم ترین موارد برای کسی که بخواهد به صنعت و یا یک زمینه کاری و تجاری ورود پیدا کند، بحث منافع تجاری آن فعالیت و صنف است. از آنجایی که تخصص بنده قبل از ورود به این صنعت، تهیه طرح های توجیه اقتصادی یا (feasibility study) بوده است و با تحقیقاتی که نسبت به بررسی بازار کار انجام داده ام به این پی بردم که کشور ایران کماکان جزو کشورهای در حال توسعه تقسیم بندی می شود و کشور در حال توسعه یعنی کشوری که در حال ساخت است و عملیات عمرانی در آن زیاد و همه چیز در حال توسعه است، به طبع زیربنای توسعه هر کشوری انرژی است.

با توجه به کمبودی که در صنعت برق و تولید آن داریم و متاسفانه بحران هایی که بعضا گریبان گیر ما می شود و شما هم این را به صورت خاموشی های برنامه ریزی شده لمس می کنید، به این نتیجه رسیدم که این صنف و صنعت می تواند سوددهی خوبی داشته باشد ضمن اینکه یک تجارت ماندگار است.

نه تنها در کشورهای در حال توسعه بلکه در تمام دنیا، برق یک صنعتی است که صنایع دیگر و حتی زندگی شخصی افراد هم به آن وابسته است. باتوجه به اینکه اگر ما این صنعت را در کشور توسعه دهیم، به بقیه صنایع کمک می کنیم که همین بخش جذاب و غیر مادی این صنعت بوده که مرا به خود جذب کرده و باعث ورود من به این صنعت شده است.

۳. دانش فنی در تولید دیزل ژنراتور به چه اندازه اهمیت دارد و چطور ارزیابی می شود؟ سطح علمی و فنی پرسنل شرکت دیزل ژنراتور تیارا به چه میزان به مشتریان سرویس می دهد؟

 

به طبع محصول ما حداقل ۷۰ درصد وارداتی است و همچنین اکثر ماشین آلاتی که استفاده می کنیم وارداتی هستند و متاسفانه ارزبری دارند. در موضوع تولید ژنراتورهای برق یا آلترناتور، تا حد زیادی تولیدات ملی داریم.

در بحث موتورهای دیزلی هم برندهایی وجود دارند که دارای پایه اروپایی هستند ولی به صورت کامل و در توان های محدود، تولید داخل هستند. حداکثر توان موجود در موتورهای دیزلی ۳۵۰ کیلووات و مربوط به موتورهای بنز است.

همچنین در ژنراتورها هم حداکثر توان ۴۵۰ کیلووات است. توان های بالاتر از اینها وارداتی و به عبارتی ارزبر هستند. هرچه قطعات استفاده شده در محصول باکیفیت تر و نحوه محاسبات اولیه در تولید و نقشه های ساخت بهتر باشد، قطعا محصول نهایی مونتاژ شده دارای طول عمر مفیدتری خواهد بود.

بنابراین ما در تکنولوژی ساخت خود با استفاده از نقشه های مهندسی، طراحان مجموعه تیارا ژنراتورز و بعد در ساخت قطعات زیرساخت و بعد در تنظیمات اولیه (دیاگ کردن) نهایت دقت مهندسی را بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی انجام می دهیم.

بعد از آن با یک برنامه نگهداری خوب سعی میکنیم که استهلاک ماشین آلات را پایین بیاوریم به این صورت که اولا مصرف لوازم یدکی پایین آید و دوما طول عمر مفید موتور بالاتر رود و در نهایت منجر به این می شود که ارزبری کمتری در ادامه حیات ماشین آلات داشته باشیم.

 

۴. لطفا مسائل عمده ای که صنعت برق با آن مواجه است را بیان کرده و به ارائه راه حل برای این مسائل و مشکلات بپردازید:

 

در این صنف مسائل و مشکلات کم نیست و مانند اکثر تولیدکنندگان دیگر، دغدغه های تولید مانند بخشنامه های دولتی دست و پاگیر و یا توجه نکردن به تولیدکننده را داریم که تا حد زیادی موجب آزار ما می شود.

ما در این صنعت با کمبودهای جدی مواجه هستیم. به خاطر دارم که هرسال در دوره تابستان برنامه های خاموشی برق را داشتیم که در سال گذشته (۱۴۰۱) بواسطه برودت هوا بسیاری از مناطق صنعتی تحت تاثیر این خاموشی ها قرار گرفتند.

پیشنهاد ما این است که در بحث مولدها و توسعه نیروگاه ها اهتمام جدی شود. دولت جمهوری اسلامی در این زمینه اقدامات زیادی به خصوص در سال های بعد از ۹۵ انجام شد. همچنین در سال ۸۵ هم طرح تولید یا استقرار نیروگاه های مولد مقیاس کوچک مطرح شد.

در آن زمان یکی از شرکت های داخلی که متولی تولید برق بود با شرکتی بین المللی برای تولید چندین هزار مگاوات نیروگاه مولد مقیاس کوچک با موتورهای گازسوز تفاهم نامه نوشتند متاسفانه به دلیل تجدید تحریم ها، شرکت فروشنده موتورهای گازسوز قرارداد خود را با این شرکت داخلی معلق و سپس لغو کردند.

پیشنهادهای زیادی را در این زمینه نمی توان مطرح کرد. مادامی که تحریم ها وجود دارند ما نمی توانیم از تکنولوژی های برتر استفاده کنیم و اجبارا به قناعت به همین موتورهای کوچکی که داریم می پردازیم و یا نهایتا موتورهای دست دو وارد می کنیم که پاسخگوی کار ما نیست.

از طرف دیگری هم مجبور به صرفه جویی و قطع برق به روی شهروندان هستیم. انشالله شرایط بهتر و تحریم های ناعادلانه هم سبک تر شود تا بتوانیم از برترین تکنولوژی ها استفاده کنیم. و صنعت برق را از این وضع نجات دهیم.

 

۵. به نظر شما با همکاری اعضای صنف با یکدیگر می توان برای مشکلاتی که گریبان گیر صنعتگران برق است راه حلی پیدا کرد؟

 

البته پیش از این هم عرض کردم مادامی که تحریم ها وجود دارند نمی توانیم کاری انجام دهیم اما هرکاری در سایه تعاون و همکاری قطعا جوابگو است و آرزوی محالی نیست مشروط بر اینکه واقعا یک همکاری و همفکری و هم افزایی بین صنفی بین شرکت ها ایجاد شود.

اینکار قطعا یک نهاد متولی و جریانی می خواهد که این همکاری و هم افزایی را مدیریت کند اما متاسفانه ما این بحث را نداریم. ما بعنوان تولید کننده دیزل ژنراتور با صنف خود در ارتباطیم ولی با وزارت نیرو خیلی در ارتباط نیستیم.

ارتباط ما با وزارت نیرو شاید در حدی باشد که برای نیروگاه های خود از ما دیزل ژنراتور بخرند. در این راستا یکی از مشتریان ما شرکت برق منطقه تهران است. این شرکت چند دستگاه دیزل ژنراتور از ما تهیه کرده اند و همچنین بقیه شرکت های برق مانند شرکت برق سمنان.

شرکت برقی که خود متولی برق است، برق ندارد و از ما ژنراتور می خرد. متاسفانه هیچ نهاد متولی بعنوان مسئول و مجری این طرح مانند خیلی از چیزهای دیگر نداریم. ماییم و صنف خودمون. شرکت برق هست و راهکارهای خودش که متاسفانه تا حالا به جایی نرسیده است.

قطعا این مسئله که یک نهادی در شرکت برق یا بنظر من به صورت مستقل در ریاست جمهوری تشکیل شود، امکان پذیر است. این واحد می تواند بحث های تولید برق را توسط مولدهای برق دیزلی و گازی مدیریت کند. همچنین از این یک طرف هم باید با شرکت برق رایزنی شود. از طرف دیگر با وزارت نفت برای تهیه سوخت دستگاه و با وزارت صنعت برای ساخت اولیه امکاناتی که نیاز استف رایزنی شود.

 

۶. ممنون از شما و وقتی که به ما اختصاص دادید. اگر هر مطلب دیگری به نظرتان قابل طرح است خوشحال می شویم بشنویم.

 

خیلی ممنون از وقت و محبت شما و از زمان و انرژی که برای این مصاحبه گذاشتید. حرف ها را به صورت مختصر خدمت شما عرض کردم. حرف خیلی زیاد است، قشر تولید کننده بالاخره شکوائیه و گلایه و درد دل زیاد دارد.

تا جایی که به ما مربوط است، ما افکار و طرح هایمان را در شرکت تیارا توسعه میدهیم. همچنین حاضریم که این طرح ها را با دوستان در نهاد های دولتی و بخش های خصوصی به اشتراک بگذاریم.

بنده در چند مصاحبه قبلی هم عرض کردم که ما باید از بخش تحصیلکرده و دانشگاهی حمایت کنیم. به دانشجویان عزیز رشته برق چه در بحث الکترونیک، قدرت و مخابرات و دانشجویان رشته مکاترونیک، الکترومکانیک و هر آن چیزی که مربوط به دیزل ژنراتور است اعلام می کنیم که شرکت تیارا این افتخار را دارد که هر دانشجویی پایان نامه اش را در موضوعات مرتبط با دیزل ژنراتور انتخاب کند.

اولا که ما آن فیلدهای ضروری و زمینه های با اولویت بالا را به ایشان معرفی می کنیم و مشکلاتی که ما بعنوان تولید کننده در این صنعت داریم را بازگو می کنیم، دوم اینکه ما از پروژه ها حمایت مالی می کنیم و آزمایشگاه، کارگاه، ابزار و تجهیزاتمان را به صورت رایگان در اختیارشان قرار می دهیم تا انشالله تحقیقات به صورت جدی دقیق انجام شود و بخشی از مشکلات را بتوانیم حل کنیم. پیشنهاد بنده دخیل کردن جامعه دانشگاهی در بخش تولید و حمایت از بنیه علمی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط است.

پیمایش به بالا